ΑΡΙΔΑΙΑ: ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΦΟΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΚΑΡΟΥΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟ).

Έναν πραγματικά συγκλονιστικό αγώνα παρακολούθησαν δυστυχώς οι λιγοστοί φίλαθλοι του αθλήματος, χθες Σάββατο 19-01-2019 απογευματινές ώρες στο Δ.Α.Κ.Αριδαίας στον αγώνα καλαθοσφαίρισης για το πρωτάθλημα ανδρών  της Α΄. ΕΚΑΣΚΕΜ, μεταξύ της τοπικής ομάδας του Φ.Ο.Α με τους ΙΚΑΡΟΥΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ.

Σε ένα δυνατό και γεμάτο πείσμα και πάθος για τη νίκη παιχνίδι, το σκορ εναλλασσόταν διαρκώς και μάλιστα πόντο-πόντο από την υπέρ-προσπάθεια και τα συνεχή τρίποντα και δίποντα των παικτών των δύο ομάδων, που όλοι θεωρήσαμε ότι μάλλον το παιχνίδι θα οδηγηθεί στην παράταση!!

Ήταν τέτοιο το πείσμα και η δύναμη των παικτών μάλιστα, που στην τέταρτη περίοδο του παιχνιδιού, σε μία σκληρή φάση, οι διαιτητές διέκοψαν τον αγώνα και απέβαλλαν από το παιχνίδι παίκτες και των δύο ομάδων.

Τελικά φάνηκε ότι οι παίκτες του ΦΟΑ ήθελαν περισσότερο τη νίκη και έτσι σε ένα ξέσπασμα τους στο τελευταίο 10/λεπτο κατάφεραν και ξέφυγαν στο σκορ, όπου τελικά το τελευταίο χτύπημα της κόρνας βρήκε νικήτρια την ομάδα του ΦΟΑ με σκορ 83-75. Αρκετά τα παράπονα των προπονητών και παικτών από τις αποφάσεις των διαιτητών.

Χαρακτηριστικά μάλιστα ήταν και τα  σκορ στα δεκάλεπτα του αγώνα:

Πρώτο δεκάλεπτο:........ 26-23

Δεύτερο δεκάλεπτο:..... 47-44

Τρίτο δεκάλεπτο:......... 62-63

Τέταρτο δεκάλεπτο:..... 83-75

Δείτε στα παρακάτω βίντεο τα μικροεπεισόδια και την στιγμή της διακοπής, τις αποφάσεις των διαιτητών για τους... πρωταγωνιστές της έντασης, φάσεις από τον αγώνα, καθώς και φώτο...