ΑΡΙΔΑΙΑ: Η ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ Φ.Ο.Α ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ!! (ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟ)

Έναν συναρπαστικό αγώνα παρακολούθησαν οι λιγοστοί δυστυχώς φίλαθλοι χθες Σάββατο 13/10/2018 απογευματινές ώρες στο ΔΑΚ Αριδαίας. Συγκεκριμένα, διεξαγόταν για το πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης ο αγώνας ανδρών μεταξύ της τοπικής ομάδας Φ.Ο.Α με την ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ.

Μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ ήταν η φιλοξενούμενη ομάδα, έχοντας παράλληλα και την υπεροχή στο παιχνίδι. Ευτυχώς με την έναρξη του τελευταίου δεκάλεπτου, η ομάδα του ΦΟΑ πήρε τα… πάνω της και κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι, βρίσκοντας το τελευταίο σφύριγμα της κόρνας και τον πίνακα να γράφει 70-65.

Έντονες ήταν οι διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων και ειδικότερα του προπονητή,  για τα σφυρίγματα των διαιτητών, αλλά μάλλον αδίκως αφού στο τέλος μίλησε το πείσμα και η αγωνιστικότητα των παικτών του ΦΟΑ, οι οποίοι και έφυγαν στο τέλος με το ροζ φύλλο του αγώνα.

Δείτε στιγμιότυπα από τον παραπάνω αγώνα στο βίντεο που ακολουθεί, τις συνθέσεις των δύο ομάδων, καθώς και σχετικές φώτο: