ΑΡΙΔΑΙΑ: ''ΠΙΟ ΚΑΛΗ Η ΜΟΝΑΞΙΑ... ΤΗΣ ΚΟΡΥΦΗΣ''!!-ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΟΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟ)

Άλλη μία εύκολη τελικά νίκη και ακόμη ένα ροζ φύλλο αγώνα πρόσθεσε χθες Παρασκευή 08/3/2019 βραδινές ώρες στο ενεργητικό της η ομάδα καλαθοσφαίρισης του Φ.Ο.Α, η οποία συνεχίζει να απολαμβάνει την ευχάριστη μοναξιά της κορυφής στο πρωτάθλημα της Α΄. ΕΚΑΣΚΕΜ.

Έτσι λοιπόν κατά τον χθεσινό αγώνα πρωταθλήματος με την ομάδα του Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ, που διεξήχθη στο Δ.Α.Κ Αλμωπίας, κατ΄εξαίρεση, και ύστερα από τη σύμφωνη γνώμη των δύο ομάδων, λόγω της εορτής της Αποκριάς και Κ. Δευτέρας, το τελευταίο χτύπημα της κόρνας βρήκε την ομάδα της Αλμωπίας νικήτρια με σκορ 79-59.

Χρειάστηκε να βάλει τις φωνές ο προπονητής του ΦΟΑ Βάτσης Παναγιώτης προκειμένου...  ταρακουνήσει τους παίκτες του, αφού στο πρώτο δεκάλεπτο, μπροστά στο σκορ ήταν η φιλοξενούμενη ομάδα, άσχετα αν έληξε 19-18. Με την έναρξη του 2ου 10λεπτου και μετά τις φωνές του προπονητή, η ομάδα του Φ.Ο.Α πήρε φόρα και απέδειξε ότι δίκαια βρίσκεται πανάξια στην κορυφή της βαθμολογίας.

Χωρίς λάθη η διαιτησία των Μποϊτση και Καραμανλή, ο οποίος (Καραμανλής) αντικατέστησε τον ορισθέντα για το παιχνίδι, Κορδάλλη λόγω κωλύματος του. Παρούσες στο καθήκον και οι δύο γυναίκες της Γραμματείας, αν και εχθές ήταν η... γιορτή τους.

Για την ιστορία τα 10λεπτά του αγώνα:

1ο δεκάλεπτο: 19-18

2ο δεκάλεπτο: 42-33

3ο δεκάλεπτο: 67-45

4ο δεκάλεπτο και τελικό σκορ: 79-59

Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί στιγμιότυπα του αγώνα, καθώς και φώτο, αλλά και το φύλλο αγώνα: