ΑΡΙΔΑΙΑ: ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΔΥΟ ΓΚΟΛ, ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΤΟΝ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΑΛΜΩΠΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ (ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟ).

Διατήρησε το αήττητο της έδρας του ο ΑΛΜΩΠΟΣ Αριδαίας.

Ένα πραγματικά συγκλονιστικό παιχνίδι παρακολούθησαν σήμερα Κυριακή 24/3/2019 μεσημβρινές ώρες οι 200-250 περίπου φίλαθλοι που βρέθηκαν στο Δημοτικό στάδιο του Αλμωπού Αριδαίας, μεταξύ των ομάδων ΑΛΜΩΠΟΥ-ΑΡΗ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ για το πρωτάθλημα της Γ΄. Εθνικής στον 2Ο όμιλο. Το τελικό σφύριγμα της λήξης,  βρήκε μάλλον ικανοποιημένες και τις δύο ομάδες, αφού το ισόπαλο αποτέλεσμα με σκορ 1-1, δεν… χάλασε κανέναν.

Η φιλοξενούμενη ομάδα που είχε τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο ευτύχησε να προηγηθεί στο 40ο περίπου λεπτό, ενώ πίεζε ασφυκτικά καθ όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η γηπεδούχος ομάδα πήρε τα πάνω της, ισορρόπησε εν μέρει το παιχνίδι, είχε δοκάρι στο 70ο περίπου λεπτό του αγώνα, ενώ αμέσως μετά κατάφερε να ισοφαρίσει με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι, για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι φιλοξενούμενοι.

Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε εύστοχα ο γκολκήπερ της ομάδας, Μένιος, ξεσηκώνοντας μικρούς και μεγάλους μέσα στο γήπεδο. Δεν έλειψαν βέβαια και οι μικροεντάσεις στις κερκίδες του γηπέδου, μεταξύ των φιλάθλων των δύο ομάδων.

Από τα αξιοπερίεργα της αναμέτρησης, η κίτρινη κάρτα που δέχθηκε ποδοσφαιριστής του Αλμωπού που βρισκόταν στον πάγκο για διαμαρτυρία, καθώς και η δεύτερη κίτρινη που δέχθηκε ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων, και μάλιστα μετά τη λήξη του αγώνα, για διαμαρτυρία. Αναγκαστική αλλαγή του τερματοφύλακα της ομάδας της Χαλκιδικής, λόγω τραυματισμού του.

Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί, τα δύο τέρματα, τον καταλογισμό του πέναλτι, τα μικροεπεισόδια στην κερκίδα, τις ενδεκάδες, κλπ φάσεις από το παιχνίδι.