ΔΙΚΑΙΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΛΜΩΠΟΥ ΜΕ 3-1 ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ (ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΑ ΓΚΟΛ)

Το γρήγορο τέρμα που πέτυχε η ομάδα του ΑΛΜΩΠΟΥ στο 3' λεπτό του αγώνα σήμερα Κυριακή 27/01/2019 με την ομάδα των ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ… έλυσε τα πόδια των ποδοσφαιριστών της τοπικής ομάδας, η οποία μέσα σε 30 λεπτά πέτυχε άλλα δύο τέρματα, κλειδώνοντας έτσι νωρίς-νωρίς  τη δίκαιη νίκη.

Στο 3' μόλις λεπτό λοιπόν του αγώνα, ο Ελευθεριάδης πέτυχε το πρώτο γκολ της τοπικής ομάδας, ενώ ύστερα από 15' περίπου λεπτά ο Κάρτζιος έκανε το 2-0, για να έρθει ο Κυριακίδης στο 28' λεπτό και να γράψει το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του ΑΛΜΩΠΟΥ... κατέβασε στροφές με αποτέλεσμα να φανεί η φιλοξενούμενη ομάδα η οποία στο 50' λεπτό του αγώνα με σουτ του Τσακίρη, μείωσε το σκορ σε 3-1, διαμορφώνοντας έτσι και το τελικό σκορ της συνάντησης.

Μάλλον εύλογα τα παράπονα των φιλοξενούμενων προς τον παρατηρητή του αγώνα Ιωαννίδη Θεόδωρο αφού δεν υπήρχαν τα λεγόμενα ballboys για να επαναφέρουν την μπάλα στο γήπεδο, με αποτέλεσμα να… κυνηγούν εκτός τερέν  και να επαναφέρουν την μπάλα οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων!!

Αρκετά καλή η διαιτησία των Αναστασόπουλου Κων/νου-Γούτα Στυλιανού και  Κώστογλου Ηλία του συνδέσμου Διαιτητών Χαλκιδικής.

Δείτε στο παρακάτω βίντεο τα τρία τέρματα του ΑΛΜΩΠΟΥ καθώς και φώτο από την αναμέτρηση